بیمه تکمیلی تنها برای برخی کارمندان نباشد

بیمه تکمیلی تنها برای برخی کارمندان نباشد

کد خبر:22045

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه بیمه تکمیلی در حوزه درمان نباید تنها به کام برخی کارمندان باشد،‌گفت: بیماران صعب العلاج نباید دغدغه ای مالی برای درمان داشته باشد این مسئله جز وظایف اصلی دولت تعریف شده است.
علی ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت خدمات رسانی در بیمارستان به بیماران صعب العلاج گفت: بالاترین هزینه درمانی در حوزه درمان برای بیماران صعب العلاج است زیرا درمان بیماران در این حیطه بسیار پیچیده و مشکل است.
رعایت پروسه زمان برای بهبودی بیماران صعب العلاج از ضروریات است
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رعایت پروسه زمان برای بهبودی بیماران صعب العلاج جز ضروریات است تا بتوان پروسه درمان را موفقیت آمیز سپری کرد تصریح کرد: نباید بیماران صعب العلاج برای گرانی هزینه درمان ،پروسه درمانی اش را رها کنند و این امر وظیفه دولت است که بیمار را در این راستا یاری دهد.
ابراهیمی افزود :باید تدابیری اندیشیده شود که بیمار به غیر از رنج بیماری مشکل دیگری نداشته باشد و این در حالی است که بیماری یک اتفاق است که می تواند هر فردی در جامعه را بدان گرفتار کند بنابراین در روزگاری که فرد با بیماری در حال مبارزه است، نباید بیمار را با درد و هزینه های درمانی اش تنها بگذاریم.
وی تصریح کرد: بیمه تکمیلی کارمندان در حوزه درمان نباید تنها به بخشی از کارمندان اختصاص یابد زیرا می بایست شرایط درمانی کشور به سمتی حرکت کند که تمام کارمندان نیز در جامعه خدما ت درمانی یکسانی دریافت کنند.
وی ادامه داد: یکی از ایرادات اساسی در حوزه بهداشت ودرمان که نیازمند واکاوی و بررسی این است که خدمات درمانی از جمله مزایایی بیمه تکمیلی میان تمام کارمندان یکسان نیست و این امر موجبات نقض عدالت در حوزه بهداشت ودرمان را فراهم می‌کند.
بیماران صعب العلاج نباید دغدغه ای مالی برای درمان داشته باشند
عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس یادآورشد: بیماران صعب العلاج نباید دغدغه ای مالی برای درمان داشته باشند و این مسئله جز وظایف اصلی دولت تعریف شده است.

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

نظر شمانظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *